Piątek, 18 września 2020       Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

 

 

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś »


Informacje z parafii Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Kalendarz wydarzeń Fotogaleria Serwis KRP Serwis e-KAI

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020

Malowanie wnętrza kościoła
Jutro rozpoczną się prace związane z malowaniem wnętrza kościoła. Zwracam się z gorącą prośbą, jeśli ktoś może, żeby pomóc w wynoszeniu z kościoła obrazów, figur, ławek. Potrzeba kilkunastu osób, mogą być zarówno panie i panowie. Jeśli ktoś może, to zapraszam ok. godziny 8.00. Nie wyznaczam nikogo imiennie, liczę na to, że nie będę musiał wynosić tego sam. Proszę też o zabranie wieńców  dożynkowych.
Koszt prac wyceniony jest na 218 000.  Na dzień dzisiejszy brakuje nam ponad 40 000. Na wiosennym spotkaniu z Radą Parafialną ustaliśmy, że potrzebna będzie zbiórka środków na ten cel. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w jakiej się znajdujemy ze względu na obecną pandemię jest dla niektórych trudna. Można byłoby zrezygnować z tych prac w tym roku, ale wtedy przepadnie nam dotacja, którą mamy otrzymać ze Starostwa Powiatowego w kwocie 100 000. Ośmielam się więc prosić o wsparcie tej inwestycji. Żeby zebrać wymaganą kwotę, potrzebne są ofiary w wysokości  150 zł od rodziny. Jeśli ktoś będzie mógł złożyć taką ofiarę to bardzo proszę, jeśli nie to niech będzie to kwota na którą go stać.  

Msze św. w czasie malowania kościoła
Od poniedziałku Msze św. będą  odprawiana w godzinach popołudniowych z racji trwających w kościele prac.

Zbiórka do puszek na Ziemię Świętą
Zawsze w Wielki Piątek przy adoracji krzyża, składa się ofiary na Ziemię Świętą. W związku z sytuacją jaka panowała w Wielki Piątek zbiórka została przeniesiona na wrzesień. W następną niedzielę na ten cel będziemy składać ofiary do puszek

Prasa katolicka
Zachęcam do sięgnięcia po Echo Katolickie. W najnowszym numerze m.in. : Mija 30 lat od kiedy religia wróciła do szkół. Jak dzisiaj mówić o Panu Bogu, gdy coraz więcej uczniów rezygnuje z katechezy? O swojej posłudze na Jamajce opowiada misjonarz pochodzący z naszej diecezji. Czym jest trema i jak radzić sobie z lękiem przed publicznym wystąpieniem? Relacja z diecezjalnych dożynek w Woli Gułowskiej.

Fotogaleria


Bierzmowanie 2016
własne 2016-09-15
zobacz
Ostatnio dodane informacje

XXIV NIedziela Zwykła
XXIII Niedziela Zwykła
XXII Niedziela Zwykła
XXI NIedziela Zwykła
XIX Niedziela Zwykła
XVII Niedziela Zwykła - odpust ku czci św. Krzysztofa
XVI Niedziela Zwykła
XV Niedziela Zwykła
XIII Niedziela Zwykła
XII Niedziela Zwykła
Kalendarz wydarzeń
Zobacz cały kalendarz

 
 
statystyka
Parafia MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach